Ara
  • Özge Dağlık

Sonmodaguzellik.com'un Hikayesi

Öncelikle size biraz kendimden bahsederek başlayayım. Elektrik Elektronik Mühendisiyim. 2007 yılında başladığım iş hayatımı 2014 yılında oğlumun doğumu ile birlikte bıraktım ve böylece tam zamanlı annelik kariyerim başlamış oldu. 2018 yılında kızım da doğunca çocuklarım arasında ayrım yapmış olmamak adına (annelik vicdanı) bu kariyerimi bir müddet daha devam ettirmeye karar verdim. Sanırım önümde evde geçireceğim en az 1 senem daha var...


Gelelim "sonmodaguzellik.com"un oluşum hikayesine.

Oğlumun doğumuyla birlikte doğal ve cilde zararsız ürün arayışına başladım. Bebeğim için kullandığım ürünlerin doğal içerikli, zararsız ürünler olması benim için çok önemliydi. Zamanla kendim ve evim için kullandığım ürünlerde de aynı arayış içine girdim. Fiyatları normal ürünlere göre yüksek olduğu için bazen tereddüt etsem de sağlık için alabildiğim ölçüde bu tarz ürünleri kullanmaya çalıştım.

Son 1 yıl içinde Farmasi markasını özellikle sosyal medyada çokça duymaya başlamıştım. Merak edip biraz araştırdım. Söylenenler ve kullanıcı yorumları oldukça iyiydi. Ürünlerinin zararlı kimyasallar içermiyor olması ve piyasada bulunan çoğu kimyasalsız ürüne göre fiyatlarının daha uygun olması beni cezbeden tarafları oldu. Bilgi almak için Instagram üzerinden takip ettiğim bir Farmasi girişimcisine bilgilerimi bıraktım. Amacım beni aradığında ürünler hakkında daha detaylı bilgi almaktı. İkna olmam durumunda da sadece müşteri olarak ürünleri almayı planlıyordum. Görüştüğüm girişimci ürünler hakkında verdiği bilgilerden sonra eğer ben de üye olursam kendi alacağım ürünleri %30-%40 oranında indirimle alabileceğimi, satış yapma veya kota zorunluluğum olmadığını söyleyince, ki bu durum benim bu tarz firmalardan yıllarca uzak durma nedenlerimdendir, kendi ihtiyaçlarımı indirimli alabilmek için üye olmayı kabul ettim. 6-7 ay kadar sadece kendi kullandığım ürünleri indirimli fiyatlarla aldım. Bu süreçte söylendiği gibi kimse bana ürünler almam veya çevreme satmam konusunda herhangi bir baskı yapmadı. Bu zaman diliminde hem kişisel bakım ve makyaj ürün gruplarından, hem çocuk ürünleri, hem de ev temizlik ürünleri gruplarından çokça ürünü alıp kullandım. Kullandığım ürünlerin kalitesinden oldukça memnun kaldım. Madem kendim test ederek kalitesine güvendiğim ürünler o zaman neden ben de evdeyken bir ek gelir elde etmeyeyim ki diye düşünmeye başladım. Sonrasında bu işi kazanca dönüştürmeye karar vererek bu siteyi kurdum.


Böylece "www.sonmodaguzellik.com" doğmuş oldu.14 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör